Hastalar Sabah Sporu ve Dansla Güne Başlıyor

Balıkesir Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde psikiyatri hastalarının topluma kazandırılmasına yönelik sabah sporu, takı tasarımı, ahşap boyama, ebru gibi birçok rehabilitasyon çalışması gerçekleştiriliyor.

Hastalar Sabah Sporu ve Dansla Güne BaşlıyorBalıkesir Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde psikiyatri hastalarına yönelik her çarşamba düzenlenen müzikli eğlencede, hastalar gönüllerince eğlenip dans ederek stres atıyorlar.
Balıkesir Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde psikiyatri hastalarının topluma kazandırılmasına yönelik sabah sporu, takı tasarımı, ahşap boyama, ebru gibi birçok rehabilitasyon çalışması gerçekleştiriliyor. Güne beden eğitimi öğretmeni Seda Ögür eşliğinde sabah sporu ile başlayan hastalar daha sonra yeteneklerine göre istedikleri atölyeye giderek birçok faaliyete katılıyorlar. Atölyedeki çalışmalarda birbirinden güzel işlere imza atan hastalar, hastanede gerçekleştirilen müzikli eğlence için çarşamba gününü iple çekiyorlar. "Tatlı Çarşamba" adını verdikleri bu eğlencede gönüllerince eğlenen hastalar dans edip oynayarak stres atıyorlar.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER