SAĞLIK SEN ADANA DELEGE SEÇİMİ YİNE YARGIDA

Sağlık-Sen Adana Şubesinin delege seçimi iptal edildi ve olay yeniden yargıya taşındı.

SAĞLIK SEN ADANA DELEGE SEÇİMİ YİNE YARGIDA

Sağlık-Sen Adana Şubesinin delege seçimi iptal edildi ve olay yeniden yargıya taşındı.29.12.2018 tarihinde engelli düzenlemesi olmayan sendika binasına geldiğimizde sendika apartman kapısının asma kilit ile kilitli olduğunu gördük.

Bu sırada kapıda sendikanın bütçesiyle tutulan özel güvenlikler, gün içerisinde de şahsıma ve üyelerimize şiddet uygulama eğilimi gösterdiler.

Bundan önceki 3 seçimde de olduğu gibi bugün de (Şehir Hastanesi, Kozan DH, Çukurova DH ve en son Seyhan DH) kendileri, yine sendika bütçesiyle tuttukları korumalar ile geldiler.

Uzun aradan sonra sendika yetkilileri kapıyı açtı. Biz yukarı çıktık yine zorla bir arkadaşımızı, bir delege adayımızı gözetmen olarak verdik. Hava çok soğuk ve tüm çalışanlar oradaydı. 6 aylık, 2 yaşında, 5 yaşında çocukları ile birlikte oy vermeye gelen üyelerimiz vardı. Ve saatlerce oy vermek için beklediler. Sandık başkanı her 15 dakikada bir seçimleri iptal etmekle tehdit ediyordu. Daha sonra bir delege arkadaş, sandık kurulunun dolu zarflar attığını söylemiş ve gözetmen itiraz edince, gözetmen arkadaşımız tartaklanarak dışarı atıldı. Ve sabahın erken saatlerinden itibaren mevcut başkan ve agresif taraftarlarının baskılarına ve yıldırma politikalarına maruz kalmış, sonrasında kendini toplamak için uzun zaman dinlenmeye ihtiyaç duymuştur. Daha sonra yedek gözetmen sandık kurulundan birinin imza föyünü imzaladığını görmüş ve müdahale edince bu sefer yakalandıklarını anlayarak akşama kadar emek verilen seçimleri iptal ettiler.

İnsanların emeğine yazik; sandıkları açmaya bile cesaret edemediler.

Bize, üyelerimize fiziksel, duygusal ve sosyal şiddet uygulayarak yıldırmaya çalışıyorlar.

Ama bu işin peşini bırakmayız.

SaygılarımlaBiz üyelerimizin hakkını aramak için çıktığımız bu yola baş koyduk.

Eteğimizdeki taşları dökmeye, yolumuza çıkan engelleri devirmeye kararlıyız.

Bu saatten sonra bizim üyelerimizden başka hesap verecek korkacak kimsemiz yok

Biz bu süreç içerisinde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin mahkemelerine ve de Reisimize güveniyoruz.”

SAĞLIK SEN GENEL BAŞKANI DA GELMİŞTİ

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş ve beraberindeki sendika yöneticileri, Adana’da Vali Mahmut Demirtaş’ı da ziyaret ederek, gerçekleştirdikleri çalışmalar ile sağlık çalışanlarının beklentileri hakkında bilgiler vermişti.( //adana.gov.tr/saglik-sen-)

Kaynak://www.adanaulus.com/saglik-sen-adana-delege-secimi-yine-yargida/?fbclid=IwAR2bwKTezcFNTgqOQkX4f5grnU7aPzD6BR2ELLfp-BlvoQoDVtx_0mmUQ-AYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER