Kabızlıktan Kurtaran Doğal Karışım

Kabızlıktan Kurtaran Doğal Karışım

Kabızlık, dönem dönem hepimizin sorunu haline gelebilen, rahatsız edici bir hastalık.

Kabızlık için doğal bir karışım:
Malzemeler:
1/2 su bardağı doğal elma suyu (Bağırsakları temizlemede ve kan şekerini dengelemede yardımcı olduğu için)
1/2 su bardağı ılık içme suyu (Diğer malzemelerin mideye zarar vermesinin önüne geçmek ve toksinlerin daha hızlı bir şekilde vücuttan uzaklaşmasına yardım edip bağırsakları rahatlatmak için)
2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu (İçindeki C vitamini sayesinde güçlü antioksidan özellikler gösterdiği için)
1 yemek kaşığı taze zencefil suyu (Toksinlerin vücuttan atılmasını, sindirim sistemimizin düzenli çalışmasını ve şişkinliğin azalmasını sağladığı için)
1/2 çay kaşığı deniz tuzu (Zararlı maddelerin vücuttan çok daha rahat atılmasına yardımcı olduğu için)
 

Nasıl Yapılır?
Dilediğiniz renkte taze ve olabildiğince doğal bir elma ve küçük bir miktar taze zencefilin suyunu sıkın. (Bunun için kullanabileceğiniz en ideal araç katı meyve sıkacağı olacaktır.) Ardından bir limonu taze taze sıkarak 2 yemek kaşığı limon suyu çıkarın. Malzemelerinizi ölçüp hazırladıktan sonra hepsini temiz bir bardağın içinde güzelce karıştırın ve işte bu kadar!
Karışımın tarifini öğrendik ama bunları bilmeden asla olmaz. Bağırsakları temizleyen ve kabızlıktan kurtaran bu karışım, vücudunuzda bir detoks etkisi yaratacağından 2 günden fazla tüketmemeli, 2 gün boyunca uyguluyorsanız 2 gün boyunca da ara vermelisiniz.

Gün içinde nasıl kullanacağınıza gelirsek, sabahları aç karnına, ağız temizliğinizi yaptıktan sonra afiyetle içebilirsiniz. Ardından öğle yemeği sırasında ve/veya sonrasında bir süre ara vererek 2 bardak daha içmelisiniz, ara öğün olarak akşamüstü yeniden 1 bardak içebileceğiniz bu karışımı akşam saat 18.00-19.00 gibi son kez içerek günü tamamlamalısınız.

Günde toplam 5-8 bardak arası içebileceğiniz bu doğal karışımı saat: 18.00-19.00'dan sonra içmeniz önerilmez. Çünkü bu karışım bağırsaklarınızın hareketlenmesine neden olacağından bu saatten sonra içecekleriniz akşam rahat bir uyku uyumaktan sizi alıkoyabilir ve uykunuzu sık sık bölüp tuvalete gitmek zorunda kalabilirsiniz, bizden söylemesi.

Güçlü bir antioksidan etkisi bulunan bu karışım, hamilelik dönemindeki kadınlara, diyabet, hipertansiyon gibi ciddi ve kronik bir rahatsızlığı olanlara, alerjik bir bünyesi olanlara ya da reçeteli herhangi bir ilaç kullananlara asla önerilmiyor, bizden söylemesi. Kendinize iyilik yapmak isterken hiç farkında bile olmadan zarar vermeyin, doktorunuza danışmadan bu karışım da dahil olmak üzere hiçbir karışımı, ürünü tedavi amaçlı kullanmayın,

Bunun dışında kabızlığa iyi gelen şeyler:

Su içmeyi alışkanlık haline getirin.

İftardan sonra her saat başı 1 bardak su için. Kabızlığa karşı daha etkili olabilecek bir öneri: sahurda 1 bardak ılık suya 1 tatlı kaşığı zeytin yağı ekleyin. Yürüyüş yapın.

Yemekten 2-3 saat sonra hafif tempolu bir yürüyüş bağırsak hareketlerini de hızlandıracaktır. Yine gün içinde merdiven çıkın, asansör kullanmayın, kısa mesafelere araçla değil yürüyerek gidin.

Günde 4-5 porsiyon meyve/sebze tüketmek bağırsak faaliyetlerini hızlandıracak, daha kolay tuvalete çıkmanızı sağlayacaktır.

 Beyaz ekmek yerine kepekli ekmek, çavdar ekmeği tüketin.

Kuru meyveler ile tanışın. 

Kuru kayısı, kuru üzüm, kuru incir gibi kuru meyveler tanışması kolay, sağlıklı tercihlerdir. Yüksek lif içeriği sayesinde kabızlıkla savaşır.

Komposto ile sindiriminizi hızlandırın.

Erik, elma, armut, üzüm gibi meyvelerden taneli ve kabuğuyla yapılmış kompostolar kabızlık probleminizi çözecektir.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 13:49


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER