Çelişki

Çelişki
                                                                                                                                                                                                                                                                                       Yeni bir kelime türettiler: “Cihatçı” diye.. Eskiden cihat yapana mücahit denirdi, bunlar kendilerince küçümsemek için –çi, -çı ekliyorlar sonuna..

Halep’te aylarca süren kuşatmaya, açlığa ve salgın hastalıklara rağmen, son teknoloji Rus uçaklarının ağır hava bombardımanına rağmen son ana kadar evini, yurdunu savunan insanlara “cihatçı” diyorlar mesela..  Çoluğuyla çocuğuyla Suriye’de rejimin bombardımanı altında şehit olanlarla “cihatçı” diye kendilerince alay ediyorlar..

Memleketinden ayrılıp Türkiye’ye göç edenlere de “ülkesi için savaşmayan hain” diyorlar..
Halbuki kaçanlara hain diyorsanız, kalanlara dil uzatmamanız gerekir..
Kalanlara kendinizce cihatçı diyerek yüksekten bakıyorsanız, gelenlere hain deme hakkınız yoktur..
Sokağa tanklar çıktığında bankamatik kuyruğuna koştuysanız, makarna almak için bakkallarda açık artırmaya girdiyseniz, göç eden Suriyelilere bir şey söylemeye hakkınız yoktur mesela..

Her sözleri çelişki, her sözleri tezat..


Daha düne kadar Kilis’e her bomba düştüğünde “hükümet nerede” diyenler, hatta “hükümet IŞİD’i destekliyor” diyenler, şimdi El Bab’da ne işimiz var diyorlar.. Hükümet ne yapsa tersini söylüyor, adına da muhalefet diyorlar..

Her sözleri çelişki, her sözleri tezat..Tayyip Bey’e diktatör diyenlerin, kendi partilerinde nasıl tek adam olduklarına bir bakın.. Disiplin kurulunu nasıl işlettiklerine, muhalif sesleri nasıl bastırdıklarına göz atın bir..

Kendi genel başkanı olduğu partide, birinin seks kasedi filan çıkmazsa yıllardır o kadar mağlubiyete rağmen yönetim değişmiyor ama Tayyip Bey’e tek adam diyor Kemal Kılıçdaroğlu.. Kendisi o kadar seçim kaybetti, yine de gitmiyor.. Neden? Çünkü kasedi yok.. Pardon.. Demokrasi yok.. Tayyip Bey’e tek adam diyor ama kendisi parti içi demokraside sınıfta kalıyor.
Kendi genel başkanı olduğu partiye demokrasiyi getirmeyen adam Türkiye'ye demokrasi mi getirecek?

Her sözleri çelişki, her sözleri tezat..

AKP’nin Manisa il başkan yardımcısı “Referandumda evet çıkmazsa iç savaşa hazırlanın” demiş dün, partisi tarafından aynı gün istifası isteniyor ve görevinden uzaklaştırılıyor bu şahıs.. Sonra da bu görüşlerin partinin görüşü olmadığı söyleniyor..

CHP’nin sözcüsü de çıkmış “bu kişinin istifa etmesi AKP’yi bu sorumluluktan kurtarmaz” diyor.. AKP daha ne yapsın, adamı idam mı etsinler? Görüşlerini kabul etmemişler, üstelik görevden almışlar..

Siz önce haberleşme faturası eski parayla aylık 1.2trilyon olan hanımı istifaya davet edin bakalım.. Yok.. O hanım o partide durdukça, hiç kimsenin istifasını isteyemezsiniz çünkü..

Her sözleri çelişki, her sözleri tezat..“Hayır diyenler arasında bir çok vatan haini var” dediğiniz zaman, “hayırcılara vatan haini diyemezin” diyorlar.. Hayırcılara vatan haini demiyoruz, hayırcıların arasında bir sürü hain var diyoruz ama dinlemiyorlar..

Kemal Kılıçdaroğlu bir ay önce çıkıp “Evet diyenler bu ülkeye ihanet etmiş olacaklar” diyor, sonra da ülkeyi ayrıştıran Tayyip Bey oluyor, Binali Bey oluyor.. Nasıl iş bu?
Hayırcılar vatan haini diyen yok; birileri evetçiler vatan hainidir diyor ama ülkeyi ayrıştıran yine biz oluyoruz..

Her sözleri çelişki, her sözleri tezat..Şevki Karabekiroğlu Hoca’nın bir sözü var..
“Daha düne kadar Erdoğan için diktatör diyordunuz, şimdiyse Evet kazanırsa diktatör olacak diyorsunuz, bir karar verin” diyor hoca..

Peki şaşırıyor muyuz? Asla..

Çünkü her sözleri çelişki, her sözleri tezat..
 
Mehmet Kenan
 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER