Yanlış tanı mağduru İngiliz hemşire Türkiye'de sağlığına kavuştu

Yurt dışında migren teşhisi konulan fakat muayenesinde birçok organını saran bir tümörü olduğu ortaya çıkan İngiliz bir hemşire, tavsiye üzerine tedavi olmak üzere Türkiye'ye geldi. Hemşire, başarılı bir ameliyatın ardından sağlığına kavuştu.

Yanlış tanı mağduru İngiliz hemşire Türkiye'de sağlığına kavuştu

Emekli İngiliz hemşire Maggie Ping, şiddetli baş ağrısı nedeniyle birçok hastaneye başvurdu. Ping'e, organlarını saran böbrek tümörüne rağmen migren teşhisi konuldu.

TRT Haber'de yer alan habere göre; İngiliz hemşire ancak, tavsiye üzerine geldiği Türkiye'de yapılan ameliyat sonrası sağlığına kavuştu.

Ping, yaşadığı süreçle ilgili şunları söyledi:

"Türkiye'deki doktorları arkadaşlarımızdan da duymuştuk. Kalp tedavileri için buraya geliyorlardı. Ama kendim yaşadığımda inanılmaz geldi. Çünkü çok profesyoneller ve inanılmaz işler yapıyorlar."

AMELİYATTA ÇOKLU PROSEDÜR UYGULANDI

Ameliyatın başarılı geçtiğini vurgulayan Cerrah Prof. Dr. Murat Dayangaç, şöyle konuştu:

"Ben 25 yıllık cerrahım, bir böbrek tümörünün kalbin içine kadar uzandığını görmemiştim. Her an hayatını kaybetme riski olan bir hasta için iyi bir cerrahi oldu. Kalbe kadar uzanan, 20 santime ulaşan bir pıhtıdan söz ediyoruz. O yüzden de üroloji, karaciğer cerrahisi kalp cerrahisi hep birlikte bu ameliyatı yapması gerekti."

Emekli hemşirenin taburcu olmaya hazırlandığı ifade edildi.

CerenYORUM EKLE
YORUMLAR
Elif
Elif - 1 yıl Önce

Benim kızım3.5 yasinda popusunda yırtılma olmustu doktorumuz õnemli degil zaman gecer demisti ama gecmedi simdi 6 yasında kakasini yaparken kırmızı kan tuvallette ayrı akmısti birde popusunda kan vardi silerken fark ettim. Sizce kızımın neyi var. Tesekkür ederim...

SIRADAKİ HABER