Sevdikleriniz için MASKE-MESAFE VE TEMİZLİK üçlüsünü hayatınızın merkezine alın

Sevdikleriniz için MASKE-MESAFE VE TEMİZLİK üçlüsünü hayatınızın merkezine alın

Covid-19 pandemisi başladığından bu yana en çok konuşulan konulardan biride kıstlama kararının alınması idi. Hatta uzun vadeli ksıtlama kararı alınmadı diye eleştiriler aldı başını gitti. Kıstlamadan kasıt bir nevi herkesin eve kapanması. Peki bu mümkün mü.

 1-2 günlük kısıtlamalar olabilirdi ve oldu da. Ancak aylarca sürecek bir kısıtlama sadece ve sadece askıda kalan ve kalacak olan bir talep. Hayat devam etmek zorunda. En basit tabiri ile Sağlık personeli işe gitmek zorunda. Sağlık personelinin hizmeti sunabilmesi için bir çok hizmet kolununda çalışması gerekmekte. Belediye otobüsleri, yemek şirketleri, benzinciler, medikalciler .v.b. Bu sayılan sektörlerin çalışabilmesi içinde başka hizmet kollarının çalışması gerekmekte. Bu sadece sağlık personeli değilki, hayatın durdurulamayacagı o kadar çok alan var ki ve bu alanlara bağlı sektörler. Kısacası hayatı durdurmak mümkün değil. Covid- 19 pandemisinde en önemli görev kişinin kendisine düşmektedir. Sağlıklı bir hayat yaşamak istiyor ise belirlenen kurallara uymalı. Aslında kural çok basit maske- mesafe ve temizlik. Çok mu zor. Bu üç kurala uymak. Değilde sanırım ya hastalığın bizi bulmayacagını düşünüyoruz,ya hastalığı hafif atlatacagımıza inancımız var. Neden ise yogun bakımda yatan, entübe olan kişilerden birinin kendimiz, annemiz, babamız, çocugumuz yada sevdiğimiz birinin  olma ihtimalini çok uzak bir ihtimal olarak algılıyoruz. Bu umudda sanırım bizi cesur kılıyor. Ama, çok basit olan  maske-mesafe ve temizlik kuralına uymaz isek bir gün açıklanan agır hasta sayısı rakamlarından birinin biz yada canımızdan çok sevdiklerimizden birinin olmayacagının hiç bir garantisi yok.

Aslında bir kişi sevgiden bahsediyor ise, birine sana zarar gelmesine dayanamam diyor ise, senin için canımı veririm diyorsa görünürde değil, ceza korkusuna değil sevdiği için maske, mesafe ve temizlik kuralına uymalı.  Maske, Mesafe ve temizlik kurallarına uymayan bir kişi "Seni Çok Seviyorum" dememeli.

Bu pandeminin mücadele kuralına uymadıgı  ufak bir anda  sevdiğini ateşe atmış olabilir. Lütfen Sevdikleriniz için MASKE-MESAFE VE TEMİZLİK üçlüsünü hayatınızın merkezine alın. Bu savaşın silahları bunlar

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2020, 09:14

CerenYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER