“Sağlık Bakanlığı’nın filyasyon ekibinde avukat, mimar, mühendis görevlendirildi”

CHP’li Ulaş Karasu, Sağlık Bakanlığı’nın filyasyon ekiplerine avukat, mimar, mühendis, teknisyen gibi kadrolarda çalışan kişileri de dahil ettiğini açıkladı.

“Sağlık Bakanlığı’nın filyasyon ekibinde avukat, mimar, mühendis görevlendirildi”CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sağlık Bakanlığı’nın filyasyon ekiplerine avukat, mimar, mühendis, teknisyen gibi kadrolarda çalışan kişileri de dahil ettiğini açıkladı. Yazılı açılama yapan Karasu, Sağlık Bakanlığı, Merkez Teşkilatta görev yapan kadrolu, geçici görevle çalışan personel içerisinden yaklaşık 1400 çalışanını filyasyon ekiplerinde görevlendirilmek üzere Ankara İl Sağlık Müdürlüğü emrine verdiğini hatırlatarak, görevlendirme sonucunda yaklaşık 113 farklı unvanda kişi bulunduğunu belirtti.

Karasu, Bakanlığın koronavirüsle mücadele etmek için görevlendirdiği kişiler arasında avukat, mimar, mühendis, teknisyen gibi kadrolarda çalışan personelin de olduğunun altını çizerek,”Filyasyon ekibine, mimarları, mühendisleri yerleştirerek sağlık sistemini işletmez aksine çökertirsiniz. Konuyla ilgili yeterliliği olmayan, müdahale bilgisi zayıf personeli filyasyon ekiplerine dahil etmek hem vatandaşlarımızı hem de personeli koronaya karşı savunmasız bırakacak. Vaka sayılarının yeniden yükselişe geçtiği bu dönemde böylesi bir hamle salgınla mücadeleyi baltalamaktan başka bir anlam ifade etmiyor” dedi

CerenYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER