Sağlık Bakanı Koca’dan Türkkan’a hastane cevabı

Kocaeli Devlet Hastanesi’nin Özel Medipol Hastanesi’ne kiralanması ya da devredilmesi iddialarıyla ilgili İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Türkkan’a Sağlık Bakanı Koca’dan cevap geldi “Bu tip iddialar mesnetsiz ve gerçek dışıdır” den

Sağlık Bakanı Koca’dan Türkkan’a hastane cevabıİYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kocaeli Devlet Hastanesi’nin Özel Medipol Hastanesi’ne kiralanması ya da devredilmesi ile ilgili iddiaları TBMM gündemine taşımış, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması isteğiyle soru önergesi vermişti. Bu iddialara ve Türkkan’ın önergesine en yetkili ağızdan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan cevap geldi. Koca, Türkkan’a verdiği cevapta; Kocaeli Devlet Hastanesi’nin Özel Medipol Hastanesi’ne devredilmesinin söz konusu olmadığını söyledi.
‘HİZMET KALİTESİ ARTACAK’
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’a verdiği cevap şu şekilde: “Kocaeli’deki bazı yerel internet sitelerinde yayınlanan iddialar üzerine Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğümüzden 8 Ekim 2019 tarihinde yapılan basın açıklamasında da değinildiği üzere inşaatı devam eden ve 2020 yılında tamamlanarak devreye alınması planlanan Kocaeli Şehir Hastanesi, hizmet vermeye başladığında halkımızın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştıracak ve bölgemizdeki hizmet kalitesini üst düzeye taşıyacaktır.
‘HASSASİYETLE YÜRÜTÜLECEK’
Şehir Hastaneleri ile ilgili tüm işlemler mevzuat çerçevesinde hassasiyetle yürütülmekte olup, yasal prosedürler dışında bir uygulama yapılması mümkün değildir. Diğer yandan Şehir Hastanelerinin açılacağı illerde, sağlık hizmetlerindeki insan gücü, tıbbi cihaz dağılımı ve mevcut hastanelerin rolleri bütüncül bir bakış açısı ile ilin ihtiyacına göre yeniden planlanmaktadır. Kocaeli ilinde de bu şekilde olacaktır.
‘KİRALANMASI SÖZ KONUSU DEĞİL’
Şehir Hastanesinin açılmasıyla birlikte Kocaeli Devlet Hastanesinin faaliyetlerine; ilin ihtiyaçları doğrultusunda, Bakanlığımıza bağlı, sağlık ve sağlık eğitimi odaklı bir merkez olarak devam etmesi planlanmaktadır. Öte yandan ilimizde bulunan herhangi bir hastane binasının ticari amaçla özel sektöre kiralanması veya sağlık dışı bir hizmet için kullanılması şeklinde bir planlama kesinlikle söz konusu değildir. Bu tip iddialar mesnetsiz ve gerçek dışıdır.”

CerenYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER