Koronavirüs testi için hastaneye gönderip evi soydular

Denizli’nin Tavas ilçesinde evde bulunan çifti, telefonla arayarak kendilerini Sağlık Bakanlığı görevlisi olarak tanıtıp koronavirüs testi için hastaneye çağıran 4 kişi, evde bulunan çelik kasadan 150 bin lira alıp kayıplara karıştı.

Koronavirüs testi için hastaneye gönderip evi soydular
Denizli'de hırsızlar ev soymak için bu sefer de corona virüsünü kullandı. Geçtiğimiz ay Tavas ilçesine bağlı Yorga köyünde yaşayan Mustafa Nahit’i telefonla arayan hırsızlar kendilerini Sağlık Bakanlığı görevlisi gibi tanıtarak corona virüsü testi için eşi ile birlikte acil olarak Denizli Devlet Hastanesi'ne gelmesini talep etti.Telaşlanan ev sahibi eşi ile birlikte 45 dakika mesafedeki Denizli'ye geldikten sonra Denizli Devlet Hastanesi'nde görevliler ile konuşan ve çağırılmadıklarını öğrenen çift daha sonra evlerine döndüklerinde şok oldu.

Nahit çiftinin hastaneye gittikleri sırada hırsızların evlerine girdiği ve yatak odasında bulunan çelik kasayı içindeki 150 bin lira ile alıp gittikleri ortaya çıktı. Eve döndüklerinde soyulduklarını anlayan çift jandarmaya başvurdu.

Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Tavas İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri köy camiinden anons yaptırarak görgü tanıklarından yardım istedi. Sözcü'de yer alan habere göre; Köye gelen yabancı kişilerle ilgili bilgi toplamaya çalıştı. Olay yerinde parmak izi araması yaptığı biliniyor.

CerenYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER