kimlikle ilaç yazdırma talebini reddeden doktor darbedildi

kimlikle ilaç yazdırma talebini reddeden doktor darbedildi

Kayseri Melikgazi ilçesi Seyitgazi Mahallesi Hayri Güldüoğlu Aile Sağlık Merkezinde meydana geldi. Sağlık merkezine başvuran Mustafa G, kalp ve şeker hastası annesi Fadime G. için onun kimliğini göstererek ilaç yazdırmak istedi. Doktor Ali Has, hastayı görmeden ilaç yazamayacağını söyledi. Bunun üzerine Mustafa G, doktorun yüzüne vurdu. Sağlık merkezi çalışanlarının araya girmesiyle hasta yakını odadan çıkarıldı. Güvenlik kamerası kayıltlarını inceleyen polis Mustafa G.'yi yakalamak için çalışma başlattı.

"SEN NASIL DOKTORSUN?" DİYEREK SALDIRDI

Doktor Ali Has, saldırganın ilaçları yazmasını istediğini söyleyerek "Ben de görmediğim hastaya ilaç yazmamın suç ve yasak olduğunu söyledim. Bana, 'sen nasıl doktorsun?' diyerek saldırdı. Dudağıma ve çeşitli yerlerime vurdu. Saldırgan hasta, meslektaşlarım tarafından odadan çıkarıldı. Saldırganın annesi iki saat sonra hastaneye geldi. Muayenesini yapıp ilacını yazdım" dedi.

Sağlık merkezini ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, "Doktorumuza yapılan saldırıyı kınıyoruz. Konuyla ilgili avukatlarımız çalışma başlatmıştır" açıklamasını yaptı

CerenYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER