Kılıçdaroğlu: Sağlık Bakanı başta güven vermişti, o güveni yitirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,"Her kafadan bir ses çıkıyor, Bilim Kurulunun bir sözcüsü yok. Sağlık Bakanı başta güven vermişti, o güveni yitirdi" dedi.

Kılıçdaroğlu: Sağlık Bakanı başta güven vermişti, o güveni yitirdiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu video konferans yöntemi ile gerçekleştirdiği parti meclis toplantısı açılışında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Bilim Kurulu sözcüsünün olmamasının yanlış olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “

Her kafadan bir ses çıkıyor, Bilim Kurulunun bir sözcüsü yok. Biz neyin nasıl yapılacağını televizyonlara çıkarak tek tek anlattık. Hangi partiden olursa olsun, hangi kimlikten olursa olsun, bu toprakta yaşayan vatandaşlar için açık ve net söylüyorum, süreç içerisinde muhalefet yapmamaya ve hükümete doğru kararlar aldırtmaya çalıştık. Ama ne yazık ki bunlar olmadı. Sağlık Bakanı çıkıyor her akşam belli açıklamalar yapıyor. Başta güven vermişti sağlık bakanı ama o da artık güvenini yitirdi. Neden? Çünkü şu cümleyle başladı “Sayın Cumhurbaşkanı’mızın talimatları ile” Erdoğan ne talimatı veriyor size? Bu talimattan sonra olaylar tamamen güvensiz bir ortama sürüklendi. Devletin saygnlığı büyük yara aldı. Bugün vaka sayıları da, ölüm oranı sayıları da gerçeği yansıtmıyor” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020, 07:28

CerenYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER