Hemşire olan eski eşini hastanede bıçaklayıp kayıplara karıştı!

Diyarbakır'da yaşayan hemşire Esengül Y. çalıştığı hastanede, ayrıldığı ve 3 defa uzaklaştırma kararı aldırdığı erkeğin bıçaklı saldırısına uğradı. Refleksleri sayesinde ölümden dönen Esengül Y., 'Şu an kaçak ve can güvenliğim yok. Bu şahsın hemen yakalanıp en ağır cezayı almasını istiyorum. Bunun için ölmem mi gerek sesimi lütfen duyun' dedi.

Hemşire olan eski eşini hastanede bıçaklayıp kayıplara karıştı!

Olay, dün sabah saatlerinde Diyarbakır’da bulunan bir özel hastanede meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, hemşire Esengül Y. ayrıldığı erkek Murat Ç. tarafından tehdit edilmeye başlandı. Tehditlere dayanamayan Esengül Y., durumu polise bildirdi. Esengül Y.'nin uzaklaştırma kararı aldırdığını öğrenen şahıs, bu sefer Esengül'e tehdit mesajları atmaya başladı.

ÇALIŞTIĞI HASTANEYE GİDİP BIÇAKLADI

Murat Ç., sabah saatlerinde Esengül Y.'nin çalıştığı hastaneye giderek genç kadını defalarca bıçakladı. Bıçaklı saldırıya uğrayan Esengül Y., refleksleri sayesinde ölümden döndü. Vücudunun çeşitli yerlerinden bıçak darbesi alan kadın yere yığılırken zanlı olay yerinden kaçarak izini kaybettirdi. Esengül hemşire, mesai arkadaşlarının ilk müdahalesinin ardından tedavi altına alındı.

Esengül Y.'nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, şahsın yakalanması için geniş çapta operasyon başlatıldı.

'CEZA ALMASI İÇİN ÖLMEM Mİ GEREKİYOR?'

Zanlının yakalanıp en ağır cezayı alması gerektiğini kaydeden Esengül Y., ölmek istemediğini ve sesinin yetkililer tarafından duyulmasını isteyerek şöyle konuştu:

"4 çocuk annesiyim, 18 yıldır evliyim, 17 ay önce açtığım boşanma davasıyla sona erdi. Eski eşim hiçbir zaman bunu hazmedemedi, sürekli hakaret ve tehditleri devam etti. 3 defa uzaklaştırma aldım 8 şikayetim var, bir çözüm bulamadım. En son yine tehdit mesajı attı, ben de şahsı polise şikayet ettim, şikayet sonrası daha çok sinirlendi. Bana bir daha polise şikayet edersen seni öldürürüm demiştim diye mesaj attı, ben de her zamanki hali diye çok ciddiye almadım ama korkuyordum. Sabah her zamanki saatimden bir saat önce işe taksiyle gittim. İş yerine gelmez diye düşündüm bunun için rahat bir şekilde hastalarla ilgileniyordum. Birden bire yanıma hızlı bir şekilde gelip bıçağı sapladı, kalbimi hedef aldı, refleks ile kendimi çevirdim omzuma saplandı, 4 bıçak darbesi aldım, kendimi ancak bu kadar koruyabildim. Bir türlü çözüm bulamıyor ve ölmek istemiyorum. Kalabalıktan kaçtı, şu an kaçak ve can güvenliğim yok. Bu şahsın hemen yakalanıp en ağır cezayı almasını istiyorum, bunun için ölmemi gerek sesimi lütfen duyun."

CerenYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER