En çok zarar verenler

Eskişehir sağlık sen Şube Başkanı Hüseyin Köksal sosyal medyadan yaptığı açıklamada en çok zarar verenleri sıraladı. Hüseyin Köksal'ın paylaşımı:

En çok zarar verenler
EN ÇOK ZARAR VERENLER!

Savaşlar topyekün çalışma ile kazanılır. 11 Mart’ta başlayan sağlık seferberliği ile herşeye rağmen bütün camia gece gündüz demeden çalışıyor. Sokakta bile bıktım bu maskeden diyenlere inat özel elbise ile saatlerce verilen hizmetten bahsediyoruz.

Halkın bir kısmından gelen ses ‘’Siz bunun için okudunuz! Çalışıyor iseniz paranızı alıyorsunuz! Benim vergim olmasa zaten maaş alamazsınız!’’

Bizler bu mesleğin zorluğunu bilerek ve iman dua alalım diye seçtik. Ancak bu özverili çalışma birtakım zevatlar tarafından suistimal ediliyor. İktidar partisine zarar verenler iktidardan aldığı güç ile imtiyaz oluşturanlardır. Ne zaman biteceği belli olmayan bir salgına karşı verilen onurlu mücadele bile ESNEK mesaiyi olay yerinden ESNEMEK anlayan gruba karşı adaleti sağlamak bürokratların görevidir.

Sahada görevli olan sağlık personeli soruyor; hastane servislerinde, filyasyonda, aile hekimliği sisteminde hep aynı kişilerin hizmet vermesi sizce uygun mu? Sadece torpilli olanların mı çocuğu ailesi var. Odanızda 10 kişi var ise 10 günde bir işe gel 5 kişi var ise 5 günde bir işe gel! Şehrimizde daha önce hiç katkı sunmayanların sahne almasını bekliyor ve bizde takip ediyoruz!

İl içinde bir görevlendirme yapmaktan aciz sadece Ankara’da ve bakanlıktan gelen genelge ile hareket eden masa başında COVİD olmayı bekleyen idarecilerdir iktidar partisine EN ÇOK ZARAR VERENLER!

Günyüzü ve ilçelerimiz de görevlendirmeyi bitiremeyenlerdir iktidar partisine EN ÇOK ZARAR VERENLER!

Nerede ne sorun var diye sorunu çözemeyenlerden bilgi alanlardır EN ÇOK ZARAR VERENLER!

Eskişehir’de oturmayıp Eskişehir’de caka satanlardır EN ÇOK ZARAR VERENLER!

6500 kişilik sağlık ordusu yerine üç beş yalamayı dinleyenlerdir EN ÇOK ZARAR VERENLER!

Vatan millet Sakarya deyip il içinde geçici görevden kaçanlardır EN ÇOK ZARAR VERENLER!

Denge kuracağız diye adaletin terazisi şaşmış olanlardır EN ÇOK ZARAR VERENLER!Filyasyon ekibine iş verip aş ve fazla mesai dahil ödeme yapmayanlardır EN ÇOK ZARAR VERENLER!

Bu zorlu süreçte bile hala adam kayırmaya çalışan belli grubu gözetlemeye çalışandır EN ÇOK ZARAR VERENLER!

İşin ehli ile en çok sorun tespit edenler ile değil kendilerini gazlayanlar ile iletişim kuranlardır EN ÇOK ZARAR VERENLER!

Verdiği destek ile bile sağlık çalışanlarını birbirine küstürenlerdir EN ÇOK ZARAR VERENLER!

4,5 milyar TL zor zamanda ayrılan parayı bile dağıtamayanlardır EN ÇOK ZARAR VERENLER!

Eylül ayı gelmiş nasıl ödeme yapacak Ağustos ayı için hala bildirmeyelerdir EN ÇOK ZARAR VERENLER

Sahayı dinlemeyen gezmeyen yanlış yer ile istişare edenlerdir EN ÇOK ZARAR VERENLER!

Say say bitmez…
Şimdi soruyorum; 11 Mart’tan bu yana meslektaşlarımız ile iç içe hep sahadayız!

Sizce doğruları söyleyerek biz mi ZARARI VERİYORUZ?

Ekonomik krizlerin tavan yaptığı dünyada başlayan buhrana rağmen 4,5 milyar bütçe ayıran ve elimden geldiğince sağlık çalışanlarının yanındayım diyen bir Reis-i Cumhur’a sahadan yanlış bilgi verenler mi ZARAR VERİYOR?

Takdir sağlık çalışanlarının ve kamuoyunun....

Hasan Hüseyin Köksal
Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 19:41

CerenYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER