e-Nabızda kronik hastalıklar sekmesi Sorunu

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, e-nabızda "Kronik Hastalıklarım" şeklinde bir bölüm olduğunu belirtti. Ancak kronik hastalığı olup olmadığını merak eden ve 1 Haziran 2020'de mesaiye başlayacak olan kamu çalışanları e-nabız'da böyle bir bölümün bulunmadığını ifade ediyor.

e-Nabızda kronik hastalıklar sekmesi Sorunu

2020/8 sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesinde, Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanların idari izinli sayılacağı belirtilmişti.

Genelgenin yayınlandığı gün bir açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı "sadece e-Nabız sisteminde kronik hasta olduğu belirtilenler idari izinli sayılacaktır" dedi.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, 30 Mayıs 2020 tarihi itibariyle Sağlık Bakanlığının gönderdiği bir bilgi notunu, sosyal medya hesabından paylaştı. Tıklayınız. Kıratlı'nın paylaştığı bilgi notunda "Vatandaşlar e-Nabız uygulaması üzerinden "Kronik Hastalıklarım" başlığında yer alan alana giriş yapar" denmesine rağmen  çalışanlar durumunu ögrenmek için e-Nabız'da girdiğinde böyle bir bölüm olmadığını haberimizin yorumlarında ifade etmaktedirler. 1 Haziran Pazartesi için Kamuda çalışanlar açıklama beklemektedirler.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2020, 09:19

CerenYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER