Davutoğlu "ek ödeme alsın diye isimleri bu listelere yazılan çalışanlar olduğunu duymaktayız"

Davutoğlu  "ek ödeme alsın diye isimleri bu listelere yazılan çalışanlar olduğunu duymaktayız"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Kayseri İl Kongresi'nde konuştu.

Davutoğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Pandeminin daha fazla can almasını önlemek, sağlık çalışanlarını mevcut tükenmişlikten kurtarmak ve sağlık sisteminin çökmesinin önüne geçmek için derhal Bilim Kurulu'nu aktif olarak sürecin içine dahil etmek zaruridir. Son derece riskli süreçlerde bu çabaları gösteren aile hekimleri kendileri koronaya yakalanıp karantinada kaldıklarında maaşları kesilmektedir.

Aile Hekimlerinin talepleri, tek bir noktaya indirgenip, medyaya servis edilerek, samimiyetsiz, sahanın beklentilerinden uzak, sadece kamuoyu algısı oluşturmayı amaçlanmıştır. Bu yönetmelik Aile Sağlığı Merkezlerinde iş barışını bozacak, Aile Hekimi ile Aile Sağlığı Çalışanlarını ve diğer personelini maddi yönden birbirine düşürecek bir bombadır.

"HAKSIZ KAZANÇ DA ALÇAKÇA BİR SUÇ..."

Hiçbir şekilde filyasyon ekibinde çalışmamasına rağmen, sırf ek ödeme alsın diye isimleri bu listelere yazılan çalışanlar olduğunu duymaktayız.

Savaş şartlarında vatan evlatları şehit düşerken diğer taraftan karaborsacılık üzerinden savaş zengini olmak nasıl alçakça bir vatan ihaneti ise salgın dolayısıyla çalışmadan haksız kazanç üzerinden rant sağlayanlar da alçakça bir suç işlemektedirler.

Kaynak//www.sondakika32.com/haber-davutoglu-ndan-iktidara-sert-sozler-13450.html

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 21:56

CerenYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER