Covid-19 aşısı uygulanan başhekim: Şu ana kadar bir sıkıntım olmadı

Ankara Şehir Hastanesi'nde Covid-19 aşısının gönüllü uygulamasına katılan Başhekimi Opr. Dr. Aziz Ahmet Surel, bunu vatani görev olarak gördüğünü söyledi. Surel, aşının dün uygulandığını belirterek, "Şu ana kadar herhangi bir sıkıntım olmadı. Yüksek ateş ya da rahatsızlığım da olmadı. İnşallah böyle devam eder" dedi.

Covid-19 aşısı uygulanan başhekim: Şu ana kadar bir sıkıntım olmadı

Çin'de üretilen Covid-19 aşısının Faz-3 çalışması kapsamında gönüllü sağlık çalışanları üzerindeki denemelerine Ankara Şehir Hastanesi'nde de başlandı. Hastanenin Koordinatör Başhekimi Opr. Dr. Aziz Ahmet Surel, gönüllü aşı uygulanan sağlık çalışanları arasında yer aldı.

Surel, Covid-19 aşısının Faz-3 çalışmalarında seve seve gönüllü olduğunu söyledi. Surel, Faz-3 çalışmasında gönüllü olarak denek olmayı vatani bir görev olarak da gördüğünü anlatarak, "Önce vatani görev sonra da insanlık görevi bu. Bakanlığımızın Dünya Sağlık Örgütü’nün çocuklara yapılmasını tavsiye ettiği bazı aşıları bile zaman zaman bir kısım velinin reddettiğini görüyoruz. Bununla ilgili tıp dışı spekülasyonlar olabiliyor. Ama işte şöyle bir musibette en büyük koruyucu aşı. Keşke elimizde koronavirüse karşı da bir aşı olsaydı bu sıkıntıları yaşamazdı insanlık. Dolayısıyla bir sağlıkçıya oturup, aşının önemini, kıymetini anlatmak boşuna zaman kaybıdır ki eğitimi gereği bunu bilir. Dolayısıyla öncelikle sağlıkçılardan bu gönüllülerin aranması son derece mantıklı bir karar diye düşünüyorum. Benim dışımda da birçok sağlıkçı arkadaşımın herkesin gönüllü olduğunu biliyoruz" diye konuştu.

CerenYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER