Başhekimden hemşireye skandal ceza: 500 kere ‘ben salağım’ yazdırdı

Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan’ın hastanede görevli bir hemşireye 500 kere “Ben salağım servisimden başka servise gittim” yazdırdığı iddiası tepki çekti.

Başhekimden hemşireye skandal ceza: 500 kere ‘ben salağım’ yazdırdıKumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan’ın bir hemşireye 500 kere “Ben salağım servisimden başka servise gittim” yazdırdığı iddia edildi.

Sağlık Müdürlüğü yetkililerine hastaneyi gezdirirken başka bir hastaya yardıma giden nöbetçi hemşirenin yerinde olmadığını fark etti. Alkan, bunun üzerine nöbetçi hemşireye “A4 kağıdına 500 kere ‘Ben salağım servisimden başka servise gittim’ yazacaksın” dediSöz konusu kararın karşısında şok olan sağlık emekçisinin, A4 kağıdına 500 kere istenilen cümleyi yazdığı ancak başhekimin talimatıyla evrak kayıttan geçiremediği iddia edildi.

SES’ten büyük tepki

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesi, olay üzerine bir açıklama yaptı. “İnsan onuruna ve meslek etiğine yakışmayan bu uygulamayı şiddetle kınıyoruz.” denilen açıklamada, “Yıllarca iş yerlerimizde uygulanan mobbinglerin bir başka versiyonuyla karşı karşıyayız. Dün olduğu gibi bundan sonrada sağlık emekçilerinin emeğini veonurunu hiçe sayan uygulamaların, baskıların ve mobbinglerin karşında durmaya devam edeceğiz. Sağlık emekçilerinin onurunu hiçe sayanlar hakkında gereken neyse derhal yapılmalıdır. Sürecin takipçisi olacağız.” ifadeleri kullanıldı.

CerenYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER