validen " Bir Organ Bir Hayat” projesine destek

Karaman Valisi Fahri Meral, “Bir Organ Bir Hayat” diyerek tüm organlarını bağışladı

validen " Bir Organ Bir Hayat” projesine destek
Sağlık Müdürü Dr. Hasan Arslan, Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında Vali Fahri Meral’e bilgiler verirken ziyaretin ardından Vali Fahri Meral, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Arslan ve Karaman Organ Nakli Derneği (KAR-ON-DER) Başkanı Ercan Çalışkan’ın şahitliğinde, kendisini organ bağışçısı yapan evraklara imza attı.
Organ bağışının toplumdaki yeri ve önemine değinen Vali Fahri Meral, 3 – 9 Kasım tarihleri arasında kutlanan Organ Bağış Haftası’nın, kamuoyunun bilinçlenmesini sağlamak ve organ naklinin yaygınlaştırılması açısından önemli bir etkinlik olduğunu söyledi. Organ bağışı yapan her insanın nakil bekleyen nice hastalara umut olduğunu söyleyen Vali Fahri Meral, organ bağışı en kutsal olan yaşama hakkını devam ettirme çabasıdır. Bu nedenle organ nakli konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendirmek, organ nakline teşvik etmek için gerekli çalışma ve gayret gösterilmelidir dedi.
Bir cana hayat vermenin bütün bir insanlığa hayat vermekle eş değerde tutan dinimizin bu konuya verdiği önemi hatırlatan Vali Fahri Meral, öncelikle organ bağışının tıbbi ve hukuki gereklilikleri var. Bütün şartlar oluştuktan sonra yapılacak olan organ bağışı, hayata tutunmayı bekleyen insanlarımız için bir umut olacaktır “dedi.
Bu kapsamda konunun önemini toplumun tüm kesimlerine doğru bir şekilde aktararak halkımızın bilinçlendirilmesinin hedeflendiğini dile getiren Vali Fahri Meral, etkinlikler kapsamında bütün vatandaşları da organ bağışında bulunmaya davet etti.
Karaman Organ Nakli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ercan Çalışkan, imza programının ardından yaptığı açıklamada, organlarını bağışlayarak bu anlamlı kampanyaya verdiği destekten dolayı Vali Fahri Meral’e teşekkür ederek Vali Fahri Meral’in yaptığı bu anlamlı bağışın birçok hastaya umut olacağını ve toplumda farkındalık oluşturacağını dile getirdi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER