Tarım ve Orman İl Müdürlerinde Büyük Yer Değişikliği

Tarım ve Orman İl Müdürlerinde Büyük Yer Değişikliği

İki hafta önce mevcut  il müdürleriyle Bakan yardımcısı Mustafa AKSU başkanlığında bir heyet görüşme yapmıştı. Görüşme sonrası il müdürleri konusunda çalışma yapıldığı söylenmişti. Cuma günü sabah Tarım ve Orman Bakanı Bekir PAKDEMİR'li ilk grup il müdürü ve adaylarını çağırıp tek tek görüşüp hangi ilde çalışacaklarını bizzat bildirdi.

Buna göre

Istanbul, İzmir, Afyon, Aksaray, Aydın, Burdur, Bingöl, Bilecik, Hakkari, Malatya, Muğla

Samsun ve Tekirdağ il müdürlerinin yerlerinde devam edeceği,

Edirne il Müdürünün Kocaeli'ne

Kocaeli İl Müdürü Isparta'ya 

Diyarbakır İl Müdürü Hatay'a

Hatay İl Müdürü Mersin'eIğdır il Müdürü Elazığ'a

Balıkesir il Müdürü Kütahya'ya

Karabük il Müdürü Kayseri'ye

Amasya il Müdürü Bursa'ya

Şanlıurfa il Müdürü Tokat'a görevlendirildi. 

Denizli, Eskişehir, Edirne, Kırklareli, Karaman, Kars, Çanakkale, Yalova, Kırıkkale illerine de yeni kadın müdürler görevlendirildiği kendilerine bildirildi. 

Ancak gün içerisinde ilin iktidar milletvekilleri, il başkanları ve tarım alanındaki stk ların tepkisiyle görevden alınan yada görev yeri değiştirilen başarılı olarak bilinen Çanakkale, Diyarbakır, Kırıkkale, Ordu ve Şanlıurfa  İl müdürlerinin görevlerine devam edeceği kendilerine söylendi. Başarılı ve kamuoyunca sevilen  il müdürleri görevden alınan diğer bazı illerdende benzer tepkilerin geldiği belirtiliyor. 

Bakanlık çalışanlarından gelen mesajlarda Taşra tecrübesi olmayan ve il müdürlerini i tanımayan Personel Genel Müdür yardımcısı vekili Sumru Bilçen'in il müdürü yer değişiminin nereden nereye yapılacağı konusunda etkili olduğu iddia edilmektedir. Gelen tepki ve Bakanlığın geri adım atmasından çalışmanın titizlikle yapılmadığı anlaşılmaktadır. 

Önümüzde ki hafta da ikinci grup il müdürlerinin görev değişikliği beklenmekteydi. Yaşanan gelişmeler üzerine ikinci grup il müdürlerinin durumu daha sonraya ertelenebilir.

Kaynak: Memurlar Net

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2018, 07:06


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER