REKTÖR ALİM YILDIZ “BAZI BRANŞLARDA DOKTOR SIKINTISI YAŞANIYOR”

REKTÖR ALİM YILDIZ “BAZI BRANŞLARDA DOKTOR SIKINTISI YAŞANIYOR”Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Alim Yıldız, Çevre illerden Cumhuriyet Üniversitesine tedavi olmak için gelen hastaları “doktor yok” diyerek geri göndermek istemediklerini söyledi.

Bazı bölümlerde hoca eksikliği olduğunu ancak Türkiye’de tüm hastanelerde doktor eksikliği olduğunu hatırlatan Yıldız, “Onkoloji bölümündeki doktor sıkıntısını gidermek adına Sağlık Bakanlığı ile defalarca görüşme yaptım. Üniversitemize acil onkoloji uzmanı lazım diye defalarca görüştüm.

Bir nebze de olsa sıkıntı giderildi” dedi. Göreve geldiğinden itibaren üniversitedeki hoca sayısını oldukça artırdıklarını aktaran Yıldız, “Vatandaşlar haklı olarak rahatsızlığı ile ilgili gittiği hastanede sıkıntının çözülmesini istiyor.

Hastanın hakkı olması gerekende bu. Hastayı bir başka yere göndermeden tedavisini yapabilmemiz lazım. Bunun için uğraşıyoruz. Dekanlığımız, Başhekimliğimiz, Rektör Yardımcılarımız bu konuda ciddi gayret gösteriyor.

Şehirden bakıldığından Üniversite dediğinizde sadece hastane olarak anlaşılıyor. Çünkü insanların hastane ile irtibatı var. Ama bizim nasıl çalıştığımızı da bilmeleri lazım. Hiçbir rektör doktor yok demek ister mi?

Hiçbir rektör sizi tedavi edemiyoruz sizi şuraya göndermemiz lazım demek ister mi? Eskiden herşey kolaydı 1 dahiliyeci istiyordunuz doktor geliyordu herşeye bakıyordu. Şimdi dahiliyenin o kadar çok yan dalı var ki hepsi ayrı uzmanlık istiyor.

İşimiz zorda olsa yapmak zorundayız. Biz insana hizmet etmek zorundayız. Hastane bunun için var. Ama yine şükür ki şehrimizde numune hastanesi ve birkaç tanede hastane var. Bazı tedaviler Numune Hastanesi ve özel hastanelerde yapılamıyor.

Hasta bize gönderiliyor. 3. Basamak olan hastanemizde hasta kabulu yapılıyor. Ancak bazı branşlarda gerçekten doktor bulmak zor” ifadelerini kullandı. Memleket

Kaynak:Büyük Sivas Haber

CerenYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER