KOCA, “ANKARA ŞEHİR HASTANESİ”Nİ ZİYARET ETTİ

KOCA, “ANKARA ŞEHİR HASTANESİ”Nİ ZİYARET ETTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hasta kabulüne başlanan “Ankara Şehir Hastanesi”nde denetimlerde bulundu. Bakan Koca, denetim esnasında 8 hastaneden oluşan kampüsün yönetim sistemi hakkında açıklamalarda bulundu. Hastanelerin taşınma süreci hakkında da bilgiler veren Koca, bazı hastaları da ziyaret etti.

Yeni bir yönetim şekli planladık

Ankara Şehir Hastanesinin yönetim sisteminin nasıl işleyeceği konusunda da bilgi veren Koca, “Biz şehir hastanelerinin var olan yönetim sisteminden farklı olarak bu süreçte yönetim şeklini de farklılaştırmak istedik. Bu çerçevede bir kararname ile yeni dönemde şehir hastanelerini en tepede koordinatör başhekimin olduğu bunun altında koordinatör başhekim yardımcıları idari ve mali direktörlerin olduğu, her kulenin de birer başhekim, idari ve mali yapılanmasının da olduğu yeni bir yönetim şekliyle planladık” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, Ankara Şehir Hastanesi kampüsü içerisinde 8 hastane bulunduğunu dile getirerek, “Bir koordinatör başhekimlik altında 8 başhekim görev yapıyor olacak. Biz öncelikle 4 blokun koordinatör başhekimlerini de atadık, hasta kabulü başlamış oldu” dedi.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER