Hastanın yaptığı suç duyurusu sonrası başsavcılık doktorla ilgili soruşturma başlattı

Samsun Gazi Devlet Hastanesi'nde bir doktorun hastaya bakmadığı ve bağırdığı iddiasıyla hastanın yaptığı suç duyurusu sonrası başsavcılık soruşturma başlattı.

Hastanın yaptığı suç duyurusu sonrası başsavcılık doktorla ilgili soruşturma başlattı

İddiaya göre sabah mesaiyi saati başladıktan sonra 79 yaşındaki Şahsenem Beker, kızıyla birlikte Gazi Devlet Hastanesi'ne engelli raporu almak için gitti. Yaşlı kadın saat 09.30 sıralarında kardiyoloji doktoru olan F.A.’nın odasına geldi. Ancak doktor yerinde yoktu. Yaşlı kadın ve kızı diğer doktorlara kontrol olmaya gitti. Saat 10.30 tekrar servise gelen anne ve kıza doktorun sekreteri “Doktor hanım henüz gelmedi” dedi.

Bir süre daha bekledikten sonra saat 11.45’de tekrar kontrol için kardiyoloji servisine giden Beker, doktorun yerinde olduğunu gördü. Ama bu kez de sekreter yaşlı kadına beklemesini söyledi. Şahsenem Beker kapıda beklerken başka bir hastanın içeriye alındığına şahitlik etti. İddiaya göre doktor, hastaya bağırdıktan sonra muayene etmeyerek yanından ayrıldı

YAŞLI KADIN ŞİKAYETÇİ OLDU

Yaşlı kadın 2 gün sonra tekrar doktorun kapısını çaldığını anlattı. Şeker, kalp, damar tıkanıklığı, kas hastası olduğunu söyleyen Beker,”Doktor bana ‘Seni muayene etmeme hakkım var. Ama muayene edeceğim. Ardından da erkek güvenlik görevlisinin gözleri önünde elbiselerimin üst tarafını çıkarmamı istedi. İtiraz edecek oldum ama raporu almaya ihtiyacım olduğu için ses çıkarmadım. Elbiselerimi çıkardım. Öylesine beni muayene etti. Ve raporuda olumsuz yazdı” diye konuştu. Şahsenem Beker, Hastaneden çıktıktan sonra da polis merkezine giderek doktordan şikayetçi oldu. Yaşlı kadın doktor F.A.’yı Samsun Sağlık İl Müdürlüğüne de şikayet ettiğini söyledi.

ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı haber üzerine yazılı açıklama yaptı. Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, "Şikayet edilen doktorun kamu görevlisi olması nedeniyle görevi ihmal suçundan Samsun Valiliğinden soruşturma izni talep edilmiş olup, henüz idari soruşturma tamamlanmamıştır. Adli soruşturma devam etmekte olup, en kısa sürede tamamlanacaktır."

Kaynak: Yunus KILIÇ- HALKYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER