Hastane personeli hırsızlarla bir olup hastanenin eczanesini soydu

Fatih'te bulunan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nin eczanesi, hastanede çalışan 2 personelin yardımıyla güpegündüz soyuldu. 42 adet tıbbi malzemenin çalınıp Aksaray'da bulunan bir tıbbi malzeme satıcısına satıldığı olayla ilgili olarak 2'si hastane personeli 6 şahıs yakalanıp tutuklandı.

Hastane personeli hırsızlarla bir olup hastanenin eczanesini soydu

Geçtiğimiz 7 ve 19 Aralık tarihinde yaşanan 2 ayrı hırsızlık olayıyla ilgili olarak Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri önceki hafta aldıkları suç duyurusuyla başlattıkları çalışmalarda 2'si hastane personeli 6 kişilik hırsızlık şebekesini ikinci hırsızlık girişiminde suç üstü yakalayıp gözaltına aldı.

Hastanenin eczanesinden tıbbi malzeme ve ameliyat sarf malzemelerini güpegündüz koli ve sırt çantalarına yükleyip ardından garajda belirttikleri araçlarına koyarak çalan şebekenin daha sonra bunları Aksaray da bulunan bir Tıbbi malzeme satıcısına getirip devrettikleri tespit edildi.

SOYGUN ANI KAMERADA

Fatih İlçe ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda 26 aralık günü yakalanan şebekenin, hastane güvenlik kameralarından hırsızlık olaylarını nasıl gerçekleştirdiği dakika tespit edilirken, şebekenin uzantılarına yönelik polisin çalışmaları devam ediyor.

Kaynak: MİİLİYETYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER