HASTA SIRADA DOKTOR İZİNDE!

Bingöl Devlet Hastanesinde beyin cerrahına muayene olmak isteyen vatandaşlar hastanede var olan beyin cerrahının izne ayrıldığını ve başka cerrahın bulunmadığını duyunca şok oldular.

HASTA SIRADA DOKTOR İZİNDE!

Bingöl Devlet Hastanesinde beyin cerrahına muayene olmak için giden hastalar eli boş dönüyor. Hastanede sıra almak isteyen vatandaşlara görevliler tarafından verilen cevaplar; “Doktor izinde. Ne zaman geleceği belli değil. Geldiği zaman da istifa edecek.” Şeklinde. Beyin Cerrahı Polikliniğinin kapısına yapıştırılan “Doktor İzinde” yazısı dikkat çekti.

Hastaneye muayene için gelen vatandaşlar mağdur olduklarını ifade ederek, “Özellikle MR çektirmek zorunda olanlar il dışına gönderiliyor. Hem hasta eziyet çekiyor. Hem maddi kayıp hem de zaman kaybı oluyor. Kemoterapi alanlar var aramızda. Şimdi doktor olmadığı için şehir dışına sevk edileceğiz. Orada MR çekmek için gün alacağız. Sonra tekrar gidip MR çektireceğiz. Çektiğimiz bunca eziyet bize reva mı görülüyor. Son model bir hastane yapıldı. Beyin cerrahı olmaması çok acı bir durum. Yetkililerin bir an önce bu konuda gereken adımları atmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştular.

“Doktor İstifa Etti Gitti”

Hastaların şikâyetleri üzerine ulaştığımız Bingöl Devlet Hastanesi yetkilileri, Beyin Cerrahının istifa edip gittiğini söylediler. Yerine herhangi bir atama olmadığını, son açılan kadrolar içerisinde de Beyin Cerrahı kadrosunun bulunmadığını belirttiler.

Kaynak:https://www.capakcurgazetesi.com.tr/hasta-sirada-doktor-izinde-56686YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER