Fakıbaba’dan atama hakkında açıklama!

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, İl Sağlık Müdürünün değişmesi konusunda, “Emre Bey Urfa’ya çok hizmet etmiştir, iyi bir doktordur ama ben en az Emre Bey kadar Urfa’mızda 10 tane sağlık müdürlüğü yapacak arkadaşımızın olduğuna inanıyorum. Ve bunların olmasını istiyorum, ben kendi fikrimi söylerim” dedi.

Fakıbaba’dan atama hakkında açıklama!

Şanlıurfa’da dün akşam flaş bir gelişme yaşanmış ve İl Sağlık Müdürü Himmet Durgut’un yerine Musluhittin Emre Erkuş atanmıştı. Bu sabah ise yine flaş bir gelişme yaşandı ve Erkuş’un atamasının durdurulduğu ve Durgut’un görevine devam edeceği öğrenildi. Akşam saatlerinde ise Erkuş’un resmen atandığı açıklandı.

Bu durumun ardından milletvekillerinin karara müdahil olduğu yönünde iddialar ortaya atılırken, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Erkuş’u tanımadığını, mutlaka çok iyi bir insan olduğunu, çok iyi bir yönetici olduğuna inandığını söyleyen Fakıbaba, Urfa’da en az Erkuş kadar başarılı hemşerilerinin olduğunu, bu nedenle de müdürün Urfalılardan birisinin olmasını istediğini kaydetti.

FAKIBABA: EMRE BEYE KARŞI BİR SORUNUM YOK

Fakıbaba açıklamasında, “Urfa’da sağlık müdürlüğü yapacak hiç mi ehliyetli bir doktorumuz yok. Ben bütün Urfalı olmayan hekim arkadaşlara da saygı duyuyorum. Ancak sağlık müdürünün de Urfa’yı çok iyi tanıyan, bir Urfalı olmasını istiyorum. Ben Emre denen arkadaşı ne tanırım ne bilirim. Dürüst adamdır, hoş adamdır, güzel adamdır ama yok mu Urfa’da? Ben bunu istiyorum, karar bütün arkadaşların vereceği ortak bir karardır. Eğer ortak bir Urfalıda buluşamıyorsak biz, o zaman Urfalının bir yere gitmesini istemiyoruz demektir. Eğer biz Urfalının üzerinde anlaşamıyorsak, siyaset bizim olsun, her şey bizim olsun, Urfa’dan adam çıkmasın Urfa böyle kalsın. Bu böyle olabilir mi? Belki de olacak arkadaş sağlık bakanı olacaktır. Emre Beye karşı bir sorunum yok, mertçe bunu durduran benim. Ben yaptığım şeye yaptım derim, yapmadığıma yapmadım derim. Emre Bey Urfa’ya çok hizmet etmiştir, iyi bir doktordur ama ben en az Emre Bey kadar Urfa’mızda 10 tane sağlık müdürlüğü yapacak arkadaşımızın olduğuna inanıyorum. Ve bunların olmasını istiyorum, ben kendi fikrimi söylerim” sözlerine yer verdi.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER