Elbistan Devlet Hastanesi'nde mide küçültme ameliyatı olan 3 çocuk annesi hayatını kaybetti

Elbistan'da aşırı kilolarından rahatsız olan 3 çocuk annesi 34 yaşındaki Nesime Demir, Elbistan Devlet Hastanesi'ne başvurdu. 114 kilo olan Nesime Demir'e, tetkiklerinin ardından 1 Temmuz'da mide küçültme ameliyatı yapıldı. Ameliyatın ardından rahatsızlanan ve durumu ağırlaşan Nesime Demir, Malatya Turgut Özal Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Bağırsaklarında sızma olduğu belirlenen Demir, burada ameliyat edildi, ancak 19 Temmuz'da yaşamını yitirdi.

Elbistan Devlet Hastanesi'nde mide küçültme ameliyatı olan 3 çocuk annesi hayatını kaybetti

Nesime Demir'in eşi Kasım Demir (40), 15 yıllık hayat arkadaşının ihmal ve yanlış tedavi nedeniyle yaşamını yitirdiğini öne sürerek, mide küçültme ameliyatını yapan doktorlar hakkında soruşturma açılması için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Eşinin ölümüne alışamadığını, fotoğraflarına bakarak ağladığını belirten Kasım Demir, hastaneye canlı giren eşinin cansız çıktığını söyledi.

Eşine mide küçültme ameliyatını yapan doktorlar hakkında şikayetçi olduğunu kaydeden Demir, "Eşimle evlendiğimizde 75 kiloydu. Ameliyat olduğunda ise 114 kiloya ulaşmıştı. Kilosundan dolayı psikolojikmen kendisini biraz rahatsız hissediyordu. Doktora başvurduk. Eşime yapılan tetkiklerde mide fıtığı olduğu ortaya çıktı. Mide fıtığı ameliyatı ile birlikte doktorlar midesini de küçültmek istediklerini söylediler. Eşimde itiraz etmedi ameliyat için onay verdi.

"AMELİYAT İYİ GEÇTİ DEDİLER"

Eşimin zayıflamasını ben istemediö. Kendisi zayıflamayı çok isteyince onuda kırmak istemedim. Ameliyat olduktan sonra doktorlar ameliyatın çok iyi geçtiğini söyledi. İlk 2-3 gün kendisini çok iyi hissediyordu. İlerleyen günlerde kötüleşmeye başladı. Mide ameliyatı sonrasında eşime takılan drenin kenarından sıvı ve koku gelmeye başladı. Doktor bu durumun vücut sıvısı olduğunu ve normal olduğunu söyledi.

"DAHA KÖTÜYE GİTTİ"

Durumu kötüleşince Elbistan Devlet Hastanesi'nde yeniden ameliyata alındı. İçeriye dolan sıvıyı temizleyip dreni öne çektiler. Buna rağmen eşimin durumu düzelmediği gibi daha da kötüye gitti. Eşimin renkli filmi çekildiğinde bağırsakta sızıntı olduğunu tespit ettiler. Eşimi hemen Malatya Turgut Özal Araştırma Hastanesine sevk ettiler. Malatya'daki doktorlar eşimin durumunun kritik olduğunu ve acil ameliyata alınması gerektiğini belirttiler. 20 Temmuz'da doktoru ile görüştüğümde ameliyatın iyi geçtiğini fakat akciğerinin, hatta böbreklerinin zayıfladığını ve tam kapasite ile çalışamadığını söylediler.

"KALBİ DURDU!"

Eşimin ameliyattan sonra kalbi durdu. Yeniden çalıştırmak için uğraştılar, fakat başarılı olmadılar. Eşim hayatını kaybetti. Doktorlar eşimin ölümünün normal olduğu yönünde rapor verdi. Bu duruma Elbistan'da itiraz ettik. Savcılık eşime otopsi yapılmasını istedi. Şuan ameliyatı yapan doktorlar hakkında suç duyurusunda bulunduk ve otopsi sonucunu bekliyoruz" dedi.

Kaynak:https://www.elbistanolay.com/haber/3150973/elbistan-devlet-hastanesinde-mide-kucultme-ameliyati-olan-3-cocuk-annesi-hayatini-kaybetti

CerenYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER