Bartın, Damla hemşireye ağladı

Bartın’da, Karaciğer nakli sonrası hayatını kaybeden 34 yaşındaki hemşire Damla Fındık için İl Sağlık Müdürlüğü önünde tören düzenlendi.

Bartın, Damla hemşireye ağladı

Hacettepe Üniversitesinde karaciğer nakli yapılan Damla Fındık’ın cenazesi, Bartın İl Sağlık Müdürlüğü önüne götürüldü.

Erken yaşta dünyaya veda ederek sağlık camiasını ve yakınlarını yasa boğan Damla’nın töreninde İl Sağlık Müdürü Dursun Koç bir konuşma yaptı. Koç, törende yaptığı konuşmada, Damla’nın uzun süre karaciğer kanseriyle mücadele ettiğini hatırlattı.

'O HEP KALBİMİZDE YAŞAYACAK'

Damlanın ölümünün sağlık camiasını derinden üzdüğünü belirten Koç, “Kendisine Allah rahmet eylesin sevenlerinin yakınlarına ve tüm sağlık camiasına baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Gerçekten her gün birlikte çalıştığımız çok yakın bir arkadaşımızdı. Kardeşimizi unutmayacağız hep kalbimizde yaşayacak. Artık dua vakti, bu noktadan sonra yapılacak bir şey yok.” diye konuştu.

'O BU DÜNYADA MELEK OLARAK YAŞADI'ı.

Törende konuşan mesai arkadaşı Dr. Zeynep Balık ise şunları söyledi: “Bu nedenle burada toplanmak hepimizi çok üzdü. Çünkü Damla bizim kardeşimizdi. Bu dünyada bir melek olarak yaşadı. Hiç kimseye ‘öf’ bile demedi, kimsenin ahını almadı. Dünyada tanıdığımız en güzel kalpli insandı. Kalplerimizde o kadar büyük bir sevgisi vardı ki canım kardeşimiz bu dünyada melek olarak yaşadı, melek olarak aramızdan ayrıldı.” Damla hemşire, Kırtepe Mahallesi Alile Sağlık Merkezi’nde hemşire olarak görev yapıyordu.

İl Sağlık Müdürlüğü önündeki törenin ardından merhume Damla hemşire Şadırvan Camiinde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze Namazına müteakip Halatçıyaması Asri mezarlığındaki aile kabristanına defnedildi.

Cenazeye CHP Bartın eski Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Bartın il Sağlık Müdürü Dursun Koç, CHP Bartın eski merkez ilçe başkanı Hacı Gölbuçaklı, Sağlık çalışanları, Ailesi ve yakınları ile yüzlerce yurttaş katıldı.

Kaynak:https://www.abcgazetesi.com/3sayfa/bartin-damla-hemsireye-agladi-/haber-122944YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER