Avukat eşini öldüren doktor kocaya istenen ceza belli oldu

Diyarbakır’da 19 Mayıs günü meydana gelen olayda, boşanma aşamasında olan ve öbür yaşamış avukat Müzeyyen Boylu ile doktor Mesut Issı, 2 çocuğunun da gittiği kreşte 19 Mayıs Atatürk’ü Kutlama, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle düzenlenen etkinliğe katıldı.

Avukat eşini öldüren doktor kocaya istenen ceza belli oldu

Diyarbakır’da 19 Mayıs günü meydana gelen olayda, boşanma aşamasında olan ve öbür yaşamış avukat Müzeyyen Boylu ile doktor Mesut Issı, 2 çocuğunun da gittiği kreşte 19 Mayıs Atatürk’ü Kutlama, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle düzenlenen etkinliğe katıldı. Çift, gösteriyi birlikte izledi. Müzeyyen Boylu, çocuklarıyla birlikte Mesut Issı’nın otomobiline bindi. Otomobil, Diclekent Caddesi’ne geldiğinde, Boylu çocuklarını, birlikte vakit geçirmeleri için babalarına bırakıp araçtan indi. Hemencecik ardındaki otomobilden inen Mesut Issı, arkasında yürüdüğü Müzeyyen Boylu’ya yanına bulundurduğu ruhsatsız tabancayla kurşun yağdırdı. Vücuduna 11 kurşun isabet eden Boylu olay uygun yaşamını yitirirken, çocuklarını babasına bırakan Issı ise polis merkezine gidip teslim oldu ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Mesut Issı hakkında, ‘eşi kasıtlı olarak öldürmek, kasten öldürme, canavarca hisle ya da ızdırap çektirerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu, ‘ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma’ suçundan ise 3 yıl hapisle cezalandırılması istemiyle iddianame hazırlandı.

İddianamede, avukat Müzeyyen Boylu ve hekim Mesut Issı’nın boşanma davalarının olduğu ve ayrı yaşadıkları belirtildi. İddianamede, çocuklarının mektep gösterisi nedeniyle buluşan çiftin, etkinlik sonrası birlikte ayrıldığına, çocuklarını süre geçirmeleri için babalarına bırakan Müzeyyen Boylu’nun, Diclekent caddesinde otomobilden indiği sırada arkasında inen Mesut Issı’nın ateş açtığı ifadelerine yer verildi. Eşini öldürdükten sonra çocuklarını, babasının evine bırakan Issı’nın, polis merkezine gidip teslim olduğu bilgisine de yer bahşedilen iddianamede, Boylu’nun otopsisinde vücuduna isabet eden 11 kurşunun öldürücü nitelikte olduğu saptama edildiği aktarıldı. Otopsi raporuna tarafından, sıkılan kurşunların 2’si maktulün kafasına, 9’u ise göğüs bölgesine isabet etti.

‘BENİ ALDATTI’

Mesut Issı, savcılık ifadesinde eşinin kendisini aldattığını bahis etti ama Cumhuriyet Savcısı, iddianameye yansıyan bu ifadelerle ilgili bir değerlendirmede bulunmadı. Issı, ceza anını hatırlamadığını, sadece silahı eline alıp, gittiğini hatırladığını öne sürdü. Eşinin aşırı kıskanç olduğunu savunan Issı, ‘pişman’ olduğunu da belirttiği ifadesinde şunları söyledi:

“Bambaşka yaşadığım ancak devlete ait nikahlı ve arada bir görüştüğüm eşim Müzeyyen ile 2012 yılı Mayıs ayında görücü usulü tanışarak evlenmiştik. 2015 yılında eşimle çocuk doğduktan bir süre sonradan tartıştık. Eşim, fazla kıskançtı. Daha önce çalıştığım meslek yerindeki hemşirelere sıkıntı yaratıyordu. Birkaç kere iş yerimi başkalaşmak zorunda kaldım. Eşim, 2015 yılında evi terk etti. sonradan eşimle barıştık ve beraber yaşamaya başladık. Bu dönem içerisinde eşimin telefonunu saklaması dolayısıyla şüphelenmeye başladım. Beni aldattığını 7 Şubat 2018 günü belirli oldum. 12 Şubat 2018’de evi terk edip, annesinin evine gitti. Ben bu dönem içerisinde barışmak için gittim ama annesi barışmamıza izin vermedi. 6 Mayıs 2019’da eşim bana boşanma davası açtı. Durum günü çocukları arabaya bindirdikten sonradan onunla konuşmak istediğimi söyledim. O da, ‘2,5 yıldır bir ilişkim var neden benimle konuşmak istiyorsun midesiz, namussuz?’ dedi. Ben arabanın kapısını açtığımda oturup gidecektim fakat elime silahı alıp, peşinden gittiğimi hatırlıyorum. sonra oğlum ‘Anne anne’ dediğinde eşimi yerde gördüm. Ben de elimi şakağıma dayamıştım fakat içinde mermi kalmamıştı. Silahta kaç kurşun olduğunu bilmiyorum. Çocuklarımı orada bırakmamak için babama götürdüm. daha sonra taksiye binip, polise gelip teslim oldum. Pişmanım.”

Cumhuriyet Savcısı, Issı’nın iddialarının, hileli tahrikten yararlanmaya ve olayı tasarlamadığı yönünde kanı oluşturmaya kastetmek olduğunu vurguladı. Şüphelinin tabanca ve mermileri temin ederek olayı tasarladığını kaydeden savcı, eldeki delillere kadar, Mesut Issı’nın eşini canavarca hisle ve ızdırap çektirerek öldürdüğünü belirtti. 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde kabul edilen iddianame dahilinde Issı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemi ve ruhsatsız silah nedeniyle de 3 yıl hapisle cezalandırılması istemiyle dava açıldı. Mesut Issı’nın yargılanması, 9 Eylül’de görülecek ilk duruşmayla başlayacak

Kaynak:www.habermeydan.comYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER