"Adım kötü doktora çıktı"

Sosyal medyada tanınan Halil Söyletmez'e burun estetiği ameliyatı yapan cerrah Güncel Öztürk, kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle avukatı aracılığıyla 550 bin liralık tazminat davası açtı

"Adım kötü doktora çıktı"

Dava dilekçesinde, "'Doktorun hatalı uygulaması nedeniyle burnum düştü', 'Yanlış ameliyat', 'Doktor hatası' gibi gerçeğe aykırı şekilde izleyicileri manipüle edici şekilde internetten paylaşımlar yaptı. Tüm Türkiye'nin gözünde müvekkilimin adı kötü doktora çıkmıştır. Mesleki itibarını yerle bir edilmiştir. Müvekkilimden fahiş para koparmaya çalışmış, koparamayınca da müvekkilimi mesleki kariyerine yerin dibine sokmuştur" denildi.

BURNUNDAN MEMNUN KALMADI

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açılan davaya göre sosyal medyada ün kazanan Halil Söyletmez iddiaya göre, cerrah Güncel Öztürk'e 15 Ağustos 2018'de burun estetiği ameliyatı yaptırdı. Söyletmez bir süre sonra burnundan memnun olmadığını bildirdi. Güncel Öztürk de burnuna revizyon yapılabileceğini anlattı. Ancak Halil Söyletmez bunu kabul etmediği gibi sosyal medyadan Güncel Öztürk'e karşı sanal bir savaş başlattı. Güncel Öztürk'ün hastalarını kışkırttı. Bununla da yetinmeyip Güncel Öztürk ve çalışanlarını rezil edecek videolar yayınlamak, içerikler paylaşmakla defalarca sözlü ve yazılı tehditlerde bulundu. Halil Söyletmez, ameliyat başarılı geçmesine rağmen 2 ay sonra burnundan memnun olmadığını belirterek şantajla Güncel Öztürk'den 155 bin lira para istedi. Ameliyatta bir hatasının bulunmadığını belirten Güncel Öztürk de Halil Söyletmez'in para talebini reddetti.

2 AY UZAKLAŞTIRMA KARARI VERİLDİBunun üzerine Halil Söyletmez'in cerrah Güncel Öztürk'ü defalarca arayıp taciz ettiği iddia edildi. Zorla işyerine gelmek istedi. Sözlü ve telefon mesajları ile psikolojik şiddete maruz bıraktı. Güncel Öztürk'ü sosyal medyada tüm Türkiye'ye rezil etmekle, aleyhinde videolar yayınlamakla tehdit etti. Halil Söyletmez hapse de girmesi gerekse doktordan istediklerini alacağını ve bu işin peşini bırakmayacağını defalarca telefonda bağırarak anlattı. Muayenesini basması ve internetten karalayıcı video yayınlaması nedeniyle oldukça korku, stres ve baskı altında olan Güncel Öztürk'ün avukatı dava dilekçesinde, "Davalı bir taraftan da sosyal medyadan müvekkilimin mesleki itibarını zedeleyici, kişilik haklarına aykırı paylaşımları milyonları geçen takipçileri ile paylaşmaya başlamıştır. Takipçilerini müvekkilime karşı tehdit unsuru olarak kullanmıştır. Bu paylaşımların ardından müvekkilime güvenini yitiren hastaları ameliyat randevularını iptal etmeye başlamıştır" dedi. 2 ay süreyle davalı Halil Söyletmez hakkında müvekkiline karşı korunma kararı aldırdıklarını dava dilekçesinde sözlerine ekleyen Güncel Öztürk'ün avukatı, "Davalı tedbir kararına rağmen hakaret içerikli ve küçük düşürücü eylemlerine devam etmiş ve tekrar tedbir kararı verilmiştir" dedi.

550 BİN LİRA İSTEDİ

Güncel Öztürk'ün avukatı davalı Halil Söyletmez'in 'burnum düştü', 'neden burnum düştü', 'doktorun hatalı uygulaması nedeniyle burnum düştü', 'nefes almakta güçlük çekiyorum', 'yanlış ameliyat', 'doktor hatası' gibi gerçeğe aykırı şekilde izleyicileri manipüle edici şekilde internetten paylaşımlarda bulunduğunu belirtti. Dava dilekçesinde, "Davalı tüm Türkiye'nin gözünde müvekkilimi 'kötü doktor, beceriksiz doktor, yaptığı burunlar düşen doktor' olarak lanse etmiştir. Müvekkilimin mesleki itibarını yerle bir etmiştir. Müvekkilimden fahiş para koparmaya çalışmış, koparamayınca da müvekkilimi mesleki kariyerine yerin dibine sokmuştur. Kesinlikle davalıya yapılan ameliyatta bir doktor hatası yoktur. Müvekkilimin adı kötü doktora çıkmıştır. Tespit ettiğimiz sitelerdeki haberlerin kaldırılmasını istiyoruz. Ayrıca davalıdan müvekkilimin kişilik haklarına saldırı nedeniyle uğradığı maddi zararlar için 50 bin lira, manevi zararlar için 500 bin lira olmak üzere 550 bin lira tazminat istiyoruz" denildi.

Kaynak: SabahYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER