Zayıflamanın sırrı

Zayıflamanın sırrı: Maydanoz, limon ve su

Zayıflamanın sırrı

Zayıflamanın sırrı: Maydanoz, limon ve su

Her evde bulunan maydanoz, limon ve sudan ibaret bir karışımdan söz ediyoruz.

Tarifine geçmeden önce, bu üç malzeme neden zayıflamaya ve vücudumuzu temizlemeye yardımcı oluyor, inceleyelim.

Maydanozun içinde bolca A, C ve K vitamini, folik asit, kalsiyum, potasyum ve demir gibi mineraller bulunuyor. Bu maddeler de ödem atmaktan tutun da idrar söktürmeye vücudumuzun ihtiyacı olan birçok işe yarıyor.

Maydanoz aynı zamanda güçlü antioksidan özellikler göstererek vücudu dışarıdan gelen zararlı maddelerden, serbest radikallerden koruyor. Bu sayede de vücudumuzu temizlemede büyük yardımları olur.

Limona gelirsek, limonun zayıflama konusundaki etkisini artık bilmeyen kalmadı. O da yine maydanoz gibi idrar söktürme konusunda tam bir uzman. Bunun yanı sıra, sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasında, bağışıklık sistemimizin güçlenmesinde de önemli bir rol üstleniyor. Böyle olunca da zayıflamak isteyenlerin de mutfakta daha sık kullanmaya başladıkları arasına giriyor.

Su zaten en temel ihtiyacımız, ferahlığımız, hayatta kalma sebebimiz. Tüm organlarımız gibi bağırsaklarımızın, midemizin, böbreklerimizin de düzenli bir şekilde çalışmaya devam etmesi için ona ihtiyaç var.

Önemli not: Elbette sadece bu karışımı içerek zayıflamanız zor olabilir. Bu nedenle, sağlığınıza da dikkat etmeli ve beslenme düzeninizi de olabildiğince sağlıklı bir hale getirmelisiniz. Böylece daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

İşte bu tarif, hep elinizin altında olmalı: Maydanoz kürü tarifi

http://cdn.yemek.com/mncrop/940/625/uploads/2017/03/3-malzemeli-maydanozlu-karisim.jpg

İçindeki tüm malzemelerin ne işe yaradığını öğrendiğinize göre sıra geldi maydanoz karışımının tarifini vermeye. Zayıflamanıza yardımcı olurken cildinizi de ışıl ışıl ve daha sıkı bir hale getirecek olan karışımın tarifi şöyle:

Malzemeler:

  • 20 adet maydanoz dalı (saplarıyla birlikte)
  • 1 adet limonun suyu
  • 1 su bardağı su

Nasıl Yapılır?

  • Saplarıyla birlikte kullanacağınız maydanozları ve limonu güzelce yıkayın.
  • Maydanozları blendera koyun.
  • Limonun suyunu sıkın ve bu suyu maydanozların üzerine ekleyin.
  • Son olarak suyu da blendera koyun ve blenderı çalıştırın. Maydanozlu limonlu karışımınız hazır oldu bile. Afiyet, şifa olsun!

Nasıl Kullanılır?

Hazırladığınız bu ferah içeceği, sabahları aç karnına içebilirsiniz. Ancak hemen uyaralım, bu karışımı 2 hafta (15 gün) boyunca uyguladıktan sonra 1 hafta ya da 5 gün kadar ara vermeniz gerekiyor. Ardından dilerseniz yine aynı şekilde 2 hafta tüketip 1 hafta ara vererek kullanmaya devam edebilirsiniz.

Önemli bir not: Ciddi bir rahatsızlığı ya da alerjisi olanlar, bu karışım da dahil olmak üzere, günlük alışkanlıkları dışında kullanacakları her türlü karışım ile ilgili olarak doktorlarına danışmalı ve doktorlarının önerileri doğrultusunda hareket etmeli. Zayıflamak için yanlış olabilecek hiçbir yiyeceği, içeceği tüketmeyin, sağlığınızı ihmal etmeyin.Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2018, 10:06


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER