Şehidin Emanetini Doğum Gününde Yalnız Bırakmadılar

“Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin. Bilakis onlar diridirler, lâkin siz anlayamazsınız.” Bakara - 154

Şehidin Emanetini Doğum Gününde Yalnız Bırakmadılar

3 Eylül 2016 tarihinde Hakkari’nin Çukurca İlçesinde hain ve bölücü terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada 27 yaşında şehit olan Uzman Çavuş Haşim YENİGÜL’ün emaneti olan oğlu Haşim’i Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü olarak 1. Yaş gününde yalnız bırakmadı. Uzman Çavuş Haşim YENİGÜL şehit düştüğünde hanımı Leyla Yenigül 3 aylık hamileydi ve bebeğin cinsiyeti dahi belli değildi. Uzman Çavuş Haşim YENİGÜLoğlum olursa adını Haşim koyun diye vasiyeti olduğu için yavrusuna  ailesi Haşim ismini vermiştir.

Kahramanmaraş Orduevinde şehidin  oğlu için Kahramanmaraş il Sağlık Müdürlüğü tarafından, düzenlenen doğum günü kutlamasına Garnizon Komutanı Albay Adnan KÖŞGER, İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Ali Nuri ÖKSÜZ, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet YENER, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Yunus KARAMAN, İl Sağlık Müdürlüğümüz Başkan Yardımcıları Dr. Mehmet Abid BAŞARICI, Dr. Pınar ŞİRİKÇİ, İbrahim PALABIYIK ve müdürlüğümüz personelleri ile şehidimizin ailesi katılmıştır.

Bu vesileyle bu vatan için gözünü kırpmadan şehadete yürüyen Haşim YENİGÜL kardeşimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minettle anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun…

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2018, 23:14


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER