Sağlık Bakanlığı Yeni Binasında

 Sağlık Bakanlığı'nın yeni hizmet binası, toplam 120 bin 860 metrekare alan üzerine inşa edildi. Bakanlık binasında, 4 bin 236 personel hizmet verecek. Spor salonu, kafeterya ve üç ayrı yemekhanenin bulunduğu bina ayrıca 740 araçlık otopark kapasitesiyle de öne çıkan bakanlık binaları arasında yer aldı.

Sağlık Bakanlığı Yeni BinasındaSağlık Bakanı Ahmet Demircan,"Bir süre önce Bakanlığımıza bağlı Genel Müdürlükler yeni binamıza taşındı. Önümüzdeki günlerde bizim de taşınmamız mümkün olacak. Burası tarihi değeri olan bir binadır. Bu tarihi değer konumuna uygun bir şekilde hizmet vermeye devam edecek. Bakanlığımız bundan sonra Bilkent'te Eskişehir yolundaki binasında sağlık hizmetine devam edecek. Bu güzel binayı bırakmayacağız, başka bir yere vermemiz mümkün değil. Cumhuriyet dönemindeki ilk Sağlık Bakanlığı binası yine Sağlık Bakanlığı binası olarak kalacak. Gerekirse kamuya mal olacak şekilde kalacak. Tarihi değeri de olan bu binanın "sağlık müzesi" yapılmasının uygun olduğu görüşündeyim. Bunu bir çalışma haline dönüştürebiliriz." bilgisini verdi.

 Sağlık Bakanlığı'nın yeni hizmet binası, toplam 120 bin 860 metrekare alan üzerine inşa edildi. Bakanlık binasında, 4 bin 236 personel hizmet verecek. Spor salonu, kafeterya ve üç ayrı yemekhanenin bulunduğu bina ayrıca 740 araçlık otopark kapasitesiyle de öne çıkan bakanlık binaları arasında yer aldı.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER