Sağlık Bakanı Koca'nın Özel Kalem Müdürü Görevden Alındı İddiası

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın Bakanlık Özel Kalemi olarak görev yapan Mehmet Çakırtaş, Özel Kalem Müdürlüğü görevinden alındığı iddia edildi.

Sağlık Bakanı Koca'nın Özel Kalem Müdürü Görevden Alındı İddiası

Edinilen bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Mehmet ÇAKIRTAŞ, görevden alındı. Çakırtaş'ın daha önce eski Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ'ın danışmanlığını yaptığı biliyor.

ÇAKIRTAŞ İLE İLGİLİ LOJMAN PİYANGOSU HABERLERİ ÇIKMIŞTI!

5 yıl önce Ak Parti'den milletvekili aday adayı olan Özel Kalem Müdürü Mehmet Çakırtaş ile ilgili basına yansıyan haber şu şekildeydi;

DEVLET TAMİR ETTİRDİ

Devlet, lojmanı önce tadilat ettir- di, sonra da satışa sundu. Sağlık Bakanı Özel Kalem Müdürü Mehmet Çakırtaş da aldı. Geçen yıl kendisine Başkent'in lüks semtlerinden Söğütözü'ndeki lojman tahsis edildiği öne sürülen Çakırtaş, bir süre lojmana taşınmadı. Bu arada lojman da, Bakanlık tarafından 70 bin liraya tadilat edilip baştan sona yenilendi. Çakırtaş da, kendisine tahsisli lojmanı Haziran ayında 511 bin liraya satın aldı. Lojmanı geçen hafta 3 bin liraya kiraya verdi. Lojman satılmasaydı yakıt ve diğer giderler için Çakırtaş devlete aylık 485 lira kira ödeyecekti. Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a da danışmanlık yapan Çakırtaş, 2015 seçimlerinde AKP'den Sivas adayı oldu ancak kazanamadı.

Mehmet Çakırtaş, 2015'te AKP'ye Sivas milletvekili adaylığı için başvurmuştu. Çakırtaş, Bakan Fahrettin Koca tarafından da Özel Kalem Müdürü yapıldı. Sözcü'nün sorularını yanıtlayan Çakırtaş “Bu sadece bana özel bir durum değil. Satışa çıkınca aldım” dedi.

CerenYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER