Bakan Demircan Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde biniş giyme törenine katıldı

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin ‘14 Mart Tıp Bayramı’ vesilesiyle düzenlediği programa katıldı. Dekanlık binası konferans salonunda düzenlenen programda yeni doçent ve profesörler için biniş (cüppe) giyme töreni gerçekleştirildi.

Bakan Demircan Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde biniş giyme törenine katıldı

Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin ‘14 Mart Tıp Bayramı’ vesilesiyle düzenlediği programa katıldı. Dekanlık binası konferans salonunda düzenlenen programda yeni doçent ve profesörler için biniş (cüppe) giyme töreni  gerçekleştirildi.

Bakan Demircan, burada yaptığı konuşmada, 14 Mart Tıp Bayramı’nın bütün sağlık camiasına hayırlar getirmesini diledi. Demircan, “Türkiye’nin sağlık alanında kat ettiği mesafeyi Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi gibi değerli üniversitelere borçluyuz” dedi.Demircan, önümüzdeki on yıl içerisinde Türkiye’nin tabip açığını kapatacağını belirterek, “Türkiye sağlıkta alt yapıyı yenileme noktasında önemli bir mesafe aldı. Türkiye’deki hastaneler Avrupa’nın bir çok ülkesinden daha iyi noktaya geldi ve Türkiye nitelikli yatak noktasında da Avrupa ortalamasının önüne geçti” diye konuştu.

Sağlık Turizmi’nin önemine de dikkati çeken Demircan, bununla ilgili yasa çalışmasının önemli bir noktaya geldiğini, önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşıp Meclis’e sevk edeceklerini açıkladı.

Konaklamalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri, Yaşlı Bakım Sağlık Merkezleri ve Kaplıca tedavisi ile ilgili yönetmeliği yayınlanmak üzere Başbakanlığa gönderdiklerini belirten Demircan, Türkiye’nin Sağlık Turizmi alanından ciddi hizmetler üretme ve ciddi gelir elde etme imkanı bulunduğunu ifade etti.

Demircan,Türkiye’nin ilaçta ve tıbbi cihazda yerli üretimi geliştirmek için de büyük gayret sarf ettiğini sözlerine ekledi.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER