Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimliği'ne atama

Sağlıkta baş gösteren sıkıntıların ardından istifa ile boşalan Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimliği'ne atama yapıldı. Yeni başhekim Akçakoca Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hamid Özmen oldu. Akçakoca Devlet Hastanesi Başhekimliği'ne ise Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nin eski başhekimi Ahmet Zengin atandı.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimliği'ne atamaAkçakoca Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hamid Özmen ile aynı hastanede görevli eşi İç Hastalıkları Uzmanı Esma Özmen’in tayinleri çıktığı öğrenildi.

Dört buçuk yıldır Akçakoca Devlet Hastanesi'nde görev yapan başarılı ve özverili çalışmaları ile Akçakoca kamuoyunun takdirini ve sevgisini kazanan İç Hastalıkları Uzmanı Esma Özmen, Bolu İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'ne atanırken, eşi Üroloji Hekimi olan ve 3 yıla yakın hastane başhekimliği görevinde bulunan Başhekim Op. Dr. Hamid Özmen Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimliği'ne atandı. Akçakoca Devlet Hastanesi Başhekimliği'ne de Düze Atatürk Devlet Hastanesi'nin eski başhekimi Genel Cerrah Ahmet Zengin’in atandığı bilgisine ulaşıldı.

Bilindiği gibi son aylarda sağlıkta artan sıkıntı ve şikayetler üzerine harekete geçen Sağlık Bakanlığı'nın talimatları doğrultusunda ilk olarak Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Bülent Gülerkaya ve yardımcısı istifa etmiş, çok geçmeden İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. İbrahim Özcan da görevinden ayrılmıştı.

Kaynak: www.oncurtv.com//www.oncurtv.com/saglik-cevre/yeni-bashekim-belli-oldu-h138223.htmlYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER